11 paź 2010

Akademia Małego Amperka

W poniedziałek, 4 października br, 30 dzieci w wieku czterech i pięciu lat z przedszkola nr 34 „U cioci Emilki” w Warszawie wzięły udział w pierwszym spotkaniu – inauguracji Akademii Małego Amperka. Podczas spotkania bawiąc się i wygrywając ciekawe nagrody uczyły się jak bezpiecznie obchodzić się z prądem; skąd bierze się elektryczność, czy widać prąd, jaki ma kolor, do czego służy i co zrobić aby był on przyjacielem a nie zagrożeniem. Dzieci aktywnie brały udział w zabawie, a nowo nabyte wiadomości szybko zweryfikowały podczas specjalnego quizu na koniec prezentacji – na wszystkie pytania milusińscy odpowiadali celująco. Prezentację, będącą narzędziem edukacji najmłodszych jak bezpiecznie postępować z prądem przygotowała pracownia animacji Esy-floresy.
W takiej atmosferze zabawy PKP Energetyka S.A. zainaugurowała nową kampanię społeczną – Akademię Małego Amperka. Partnerem przedsięwzięcia zostało Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a honorowym patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.Pomysł na Akademię Małego Amperka zrodził się wśród pracowników PKP Energetyka S.A. – Zakład Północny. Bożena Chylińska oraz Zbyszek Monkiewicz, pomysłodawcy akcji, prowadzą takie spotkania od dwóch lat w przedszkolach i szkołach na terenie Trójmiasta. Inicjatywa taka cieszy się takim powodzeniem, że postanowiono rozszerzyć ją na teren całego kraju, gdyż PKP Energetyka S.A. swoją działalnością obejmuje całą Polskę.

Efektem współpracy naszej pracowni z PKP Energetyka S.A. – Zakład Północny jest nie tylko prezentacja, ale także kolorowanka dla najmłodszych, magnesy na lodówkę oraz logotyp Akademii Małgo Amperka.

W najbliższym czasie w całej Polsce będą organizowane podobne spotkania w przedszkolach i szkołach. Specjalnie przygotowani pracownicy PKP Energetyka S.A. przeprowadzają je bezpłatnie. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy zgłosić się wysyłając maila na adres: amperek@pkpenergetyka.pl.

Szczegóły projektu na www.pkpenergetyka.pl .

Brak komentarzy:

Facebook